Bardzo się ucieszyłam, gdy po raz pierwszy usłyszałam o pomyśle „BizneSztuka”. Jestem wielką fanką łączenia różnych dziedzin, bo z tego zawsze wychodzi coś niesamowitego. Budowanie pomostu między sztuką a biznesem, wydaje się być rozwiązaniem trafionym w dziesiątkę. Zwłaszcza, że przedstawiciele obu tych kategorii wiele mogą się od siebie nauczyć i znaleźć płaszczyzny do wspólnego działania. Oczy mi się zaświeciły i wam pewnie też się zaświecą, jak dowiecie się o co chodzi.

O co tu chodzi?

„BizneSztuka” to wydarzenie, które wymyśliła Małgorzata Lisowska. Być może znacie ją z Toastmasters, wykładów na studiach podyplomowych „architekt marki” lub innych marketingowych działań. Budowanie pomostu między sztuką a biznesem jest działaniem z misją, które ma pomóc młodym ludziom dostrzec korzyści z wzajemnego zrozumienia pomiędzy światem biznesu, a światem sztuki. W skrócie: między młodymi artystami, którzy niekiedy uważają, że kwestie prawne to nie jest coś, na czym muszą się znać, a z drugiej strony – młodych, pracujących w dużych korporacjach, czy zakładających swoje firmy, dla których farby i płótno to sprawa na czas wolny, a nie środek do zarabiania pieniędzy. Żeby się zrozumieć, trzeba się poznać i przyjrzeć sobie nawzajem. I właśnie po to powstał program ‚Biznesztuka”.

Jak to działa?
W programie mogą wziąć udział osoby w wieku 25- 33 lat. Żeby zakwalifikować się do grona „wybrańców” trzeba wysłać zgłoszenie, napisane oczywiście wystarczająco przekonywujące, gdyż stawka jest wysoka :) W programie może wziąć udział tylko 20 osób. Dla nich będą odbywały się weekendowe spotkania z mentorami z dwóch dziedzin. W sumie 15 ekspertów zgodziło się poświęcić swój czas na edukację młodych ludzi. Wśród nich jest m.in Michał Broniatowski – redaktor naczelny miesięcznika „FORBES”, a także projektantka mody Anna Krzyżanowska.
Zgłoszenia przyjmowane są do 24 kwietnia.

Dlaczego warto?
– po pierwsze wiedza. Dużo praktycznych informacji jest na wyciągnięcie ręki. 4 tygodnie spotkań to jednak sporo czasu, a patrząc na listę prelegentów, program zapowiada się bardzo ciekawie.
– nowi ludzie. To szansa na nowe znajomości
– poszerzenie horyzontów i otwarcie się na nowe tematy

Czas na napisanie zgłoszenia.
Aplikujcie tutaj: http://www.biznesztuka.pl/

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany